Havuzlar

Ataköy Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Bakırköy | İstanbul

Ataköy Avni Akyol Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu'nun uzunluğu 50 metre, genişliği 25 metre, derinliği 5 metredir ve 10 kulvarı bulunmaktadır. Havuz suyu sıcaklığı: 25 C - 27 C arasındadır. Havuz genellikle kulüpler ve Yüzme kursları tarafından kullanılmaktadır.

Yuzmeegitimi.com, Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor bilimlerinden mezun, alanında uzman Yüzme antrenörleriyle birlikte Ataköy Avni Akyol Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda Yüzme eğitimi vermektedir.

Yüzmeyi hiç bilmiyorsanız ilk 8 saatlik eğitim çalışması; suya alışmak için yapılan çalışmalar,suya nefes verme ve nefes kontrolü çalışması , kol tekniği ve ayak vuruşlarından oluşan başlangıç Yüzme eğitiminden oluşmaktadır, buradaki amaç; kafa suda iken ayak ve kolları kullanarak su üzerinde belli bir mesafeyi katedebilmektir. Başlangıç eğitiminde sadece serbest stilde Yüzme eğitimi verilir ve öncelikli amaç sizin Yüzmeyi standart bir şekilde öğrenmenizdir. ilk 8 saatlik başlangıç eğitiminden sonra alacağınız eğitim nefes tekniği, kol vuruş tekniği ve koordinasyon hareketlerine bağlı teknik eğitimle devam eder. Bu aşamada eğitim süresi öğrencininde durumuna bağlı olmak kaydıyla 4-8 ders arası değişmektedir. Başlangıç ve teknik eğitiminden sonra kursa devam etmeniz durumunda isterseniz 4 stilde Yüzme (Serbest, Sırtüstü, Kurbağalama, Kelebek) eğitimlerine geçilmektedir. İstediğiniz stil(ler)de eğitim almayı da talep edebilirsiniz.


Yorum Yaz